Master Gel to produkt przeznaczony do profesjonalnego przedłużania i modelowania paznokci. Powstał w wyniku skrzyżowania ze sobą dwóch metod stylizacji: akrylowej i żelowej. Unikalna formuła łączy w sobie zalety obydwu tych technik, eliminując jednocześnie ich wady. Produkt ma postać gęstej, plastycznej masy o konsystencji miękkiej plasteliny.

Master Gel jest polecany do przedłużania paznokci na formie, rekonstrukcji uszkodzonej płytki, wzmocnienia naturalnych paznokci, do naturalnego manicure oraz frencha konstrukcyjnego. Doskonale nadaje się również do wykonania zdobień 3D.

Tak. Aplikacja Master Gelu jest wyjątkowo łatwa, poradzą sobie z nią nawet początkujące stylistki. Konsystencja produktu przypomina miękką plastelinę, przez co jej modelowanie nie sprawia praktycznie żadnej trudności. Co ważne masa nie zastyga, więc można pracować bez pośpiechu, aż do uzyskania idealnego efektu.

Tak. Dzięki wyjątkowym właściwościom Master Gelu, można pracować jednocześnie na czterech paznokciach. Szybsze jest również opracowywanie, bo niemal od razu można uzyskać idealny kształt, a co za tym idzie nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu na piłowanie.

Tak. W przypadku Master Gelu mówi się o efekcie naturalnych paznokci. Stylizacja paznokci wykonana Master Gelem jest lekka i nie ciąży na paznokciach.

Master Gel to produkt o wysokim indeksie bezpieczeństwa. Jest polecany osobom, które miały uczulenie na żel. Bezpieczny skład i niemal zupełna bezwonność produktu sprawiają, że stylistki nie mogące pracować z żelem lub akrylem sięgają po Master Gel.

W skład systemu Master Gel wchodzi specjalna baza przeznaczona do stosowania pod Master Gel. Jej formuła jest opracowana tak, aby zapewnić produktowi jak najlepszą przyczepność oraz trwałość stylizacji. Zastosowanie innej bazy może wpłynąć niekorzystnie na jakość stylizacji.
Zwilż szpatułę w liquidzie, a następnie odetnij jej kantem potrzebną ilość produktu. Ułóż produkt w okolicach wału paznokcia, zaznaczając apeks. Aby uniknąć zapowietrzenia nie okręcaj produktu dookoła, ale ostrożnie przyciśnij szpatułą do powierzchni paznokcia. Namocz pędzelek w liquidzie, a następnie odsącz go z nadmiaru płynu. Użyj pędzelka żeby równomiernie rozprowadzić Master Gel w kierunku wolnego brzegu. Modeluj masę aż do momentu uzyskania pożądanego kształtu.
Nabieranie na pędzelek zbyt dużej ilości liquidu to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przy pracy z Master Gelem. Liquid ułatwia pracę, bo dzięki niemu masa nie klei się do pędzelka. Należy jednak pamiętać, że jego nadmiar może skutkować powstawaniem zapowietrzeń, problemami z odpowiednim utwardzeniem oraz zalaniem skórek.
Tak. Jeśli w trakcie pracy okaże się, że produktu brakuje można bez przeszkód dodać potrzebną ilość.
Master Gel można utwardzać zarówno w lampach LED, jak i UV. Czas utwardzania w lampach LED: 30-90 s, w lampach UV od 120 s – 240 s – w zależności od grubości nałożonej masy oraz rodzaju i mocy lampy.
Do pracy z Master Gelem polecane są pilniki o gradacji 180/240.
Nie. Co prawda w czasie piłowania powstaje pył, ale nie unosi się do góry, a opada w dół. Przez co ani stylistka, ani klientka go nie wdychają.

Żeby całkowicie usunąć z powierzchni paznokcia warstwę akrylożelu niezbędna jest frezarka. W przypadku odrostu wystarczy jedynie uzupełnić ubytek.

Tak. Master Gel można łączyć z pigmentami, lakierami hybrydowymi, art gelami, Mega Base, Tape Bond.
Tak. Master Gelem można uzupełnić zarówno stylizacje wykonane żelem, jak i akrylem.
Nie. Akryl nie jest tak elastyczny jak Master Gel, ma też zupełnie inną porowatość, dlatego zachodzi ryzyko, że odpryśnie.
Tak. Master Gel jest niezwykle plastyczny, dzięki czemu stanowi doskonały materiał do tworzenia wypukłych zdobień.
Nie. Temperatura w żaden sposób nie wpływa na konsystencję, a zatem pracować z Master Gelem można w każdych warunkach.
Tak. Master Gel daje możliwość modelowania płytki poprzez zaciśnięcie tunelu.