Master Gel

Master Gel to efekt długich poszukiwań idealnej metody przedłużania i modelowania paznokci. Plastyczna i podatna na kształtowanie masa łączy w sobie najlepszy cechy akrylu oraz żelu, sprawiając, że stylizacje wykonane Master Gelem są niezwykle trwałe, a przy tym elastyczne. System Master Gel składa się z kilku produktów: bazy, tubki z masą w 6 wariantach kolorystycznych, topu, liquidu, szpatuły z pędzlem oraz wyciskarki. Jest to produkt światłoutwardzalny, dlatego do pracy niezbędna jest również lampa UV lub LED.

Dla kogo ?

Master Gel stosuje się najczęściej do przedłużania paznokci, jako alternatywę dla żelu i akrylu. Ponieważ bardzo dobrze łączy się z innymi stylizacjami (żel, akryl) doskonale sprawdza się też przy ich uzupełnianiu. Można go także łączyć z pigmentami i wykorzystać do zdobień 3D Polecany jest do rekonstrukcji płytki przy zabiegach podologicznych oraz u osób mocno obgryzających paznokcie. Dzięki swojej elastyczności pracuje z łożyskiem paznokcia i naturalną płytką, pozwalając na jej odrost i odbudowę.

Zalety Master Gelu

Konsystencję Master Gelu można porównać do miękkiej plasteliny. Gęsta masa jest wyjątkowo łatwa w modelowaniu. W odróżnieniu do żelu nie spływa, nie zalewa skórek, nie ma właściwości samopoziomujących, co daje stylistkom pełną kontrolę nad każdym ruchem. Podobnie jak w stylizacji akrylem, produkt modeluje się na płytce za pomocą pędzelka maczanego w liquidzie. Każdy kto chociaż raz pracował z akrylem wie, że największym minusem tej metody jest konieczność używania liquidu o bardzo drażniącym i nieprzyjemnym zapachu. W systemie Master Gel nie ma takiego problemu. Liquid ma bardzo przyjemny limonkowy zapach. Najważniejszą cechą, która dowodzi wyższości Master Gelu nad akrylem jest to, że Master Gel nie zastyga, ani nie twardnieje w czasie pracy. Masa jest plastyczna aż do momentu utwardzenia jej w lampie. Oznacza to, że czas pracy z Master Gelem jest nieograniczony, stylistka nie musi się spieszyć by zdążyć z uformowaniem idealnego paznokcia. Uczuciem towarzyszącym utwardzaniu w lampie jest pieczenie. Przy słabych i delikatnych paznokciach mówi się nawet o bólu. Wyjątkowość Master Gelu polega na tym, że ryzyko pieczenia w lampie jest zminimalizowane.

Master Gel, akryl, żel – porównanie